KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7016561
*
nr 701 6561
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1948, 15x20
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2011
kl 19:09:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 14:20:09
1
100 kr
5/6 14:54:13
2
150 kr
5/6 19:26:08
3
250 kr
5/6 22:18:39
4
250 kr
6/6 13:16:58
5
350 kr
6/6 16:51:33
3
500 kr
6/6 17:04:47
6
550 kr
6/6 17:13:53
3
700 kr
6/6 18:53:58
6
650 kr
6/6 18:57:35
7
750 kr
6/6 18:58:40
8
850 kr
6/6 18:59:16
3
850 kr
6/6 18:59:45
3
900 kr
6/6 19:02:00
8
1.000 kr
6/6 19:04:53
3
1.000 kr
6/6 19:05:23
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 701 6561
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1948, 15x20
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 14:20:09 | 1 | 100 kr |
5/6 14:54:13 | 2 | 150 kr |
5/6 19:26:08 | 3 | 250 kr |
5/6 22:18:39 | 4 | 250 kr |
6/6 13:16:58 | 5 | 350 kr |
6/6 16:51:33 | 3 | 500 kr |
6/6 17:04:47 | 6 | 550 kr |
6/6 17:13:53 | 3 | 700 kr |
6/6 18:53:58 | 6 | 650 kr |
6/6 18:57:35 | 7 | 750 kr |
6/6 18:58:40 | 8 | 850 kr |
6/6 18:59:16 | 3 | 850 kr |
6/6 18:59:45 | 3 | 900 kr |
6/6 19:02:00 | 8 | 1.000 kr |
6/6 19:04:53 | 3 | 1.000 kr |
6/6 19:05:23 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24